AŞKSIN SEN

AŞKSIN SEN

8 Eylül 2010 Çarşamba

PREMATÜRE BEBEK İHTİYAÇ LİSTESİ

SÜT POMPASI
Öncelikle süt pompası acil ihtiyaç listesinin başında yer alıyor. Çünkü bebeğiniz hastanede iken ona süt götürmeniz gerekmekte, devamlı süt sağacağınız için iyi bir pompaya ihtiyacınız var Ben AMEDA marka pompa kullandım. halada kullanıyorum. Çok da memnun kaldım. Çift pompalı olması sebebiyle zaman kazanıyorsunuz, çalışan anne iseniz daha sonradan işte de pompaya ihtiyacınız olacağı için vazgeçilmeziniz.

SÜT POŞETLERİ
Üzerine tarih ve hatta saat yazarak, hastaneye sütü bu poşetlerle götüreceksiniz.LANSİNOH ve MİLKWAY poşetlerinin ikisinden de memnun kaldım. Ancak LANSİNOH daha sıkı kapanıyor. İleride bebeğiniz ile dışarıya çıkarken yanınıza süt almanız gerekirse LANSİNOH daha sıkı kapandığı için, daha avantajlıMEDELA'nın süt kaplarını da kullandım. Ancak her nekadar alışveriş yaptığım yerde dört kere kullanılabileceği belirtildiyse de, ürünün arkasında sadece bir kez kullanılabileceği yazdığı için hayal kırıklığı yarattı bende:(

TERMOMETRE

 Oda ve su sıcaklığını ölçen dereceler bebeğiniz eve ilk geldiğinde vazgeçilmeziniz. Çünkü oda sıcaklığını 24 derecede tutmanız gerektiği için gözünüz devamlı üzerinde oluyor. Ben ARZUM BEBBE serisinde ördek şeklinde olan dereceleri kullandım memnun kaldım ileriye doğru bebeğimin banyo oyuncağı oldu.Ancak devamlı açık olduğu için pili, çabuk bitti. Servisten temin etmekte çok zorlandığım için kullanmadığınız zaman kapatmanızı öneririm.


KIYAFETLER

Aceleci bebekler daha çok üşüdüğü için kıyafetin bebeği sarması önemli, büyük kıyafetlerde daha çok üşüyorlar. Ancak çok fazla kıyafet almayın 2500-3000 grama ulaştıklarında sevine sevine 0-3 ay giysilere geçebiliyorsunuz . aşta günde 50 gram aldıkları hesap edilirse


KİLİTLİ POŞETLER

Hijyen açısından favori ürünüm oldu. bebeğimin ağız mendillerini , kullandığım herşeyi kilitli poşetlerde bulundurdum.


BEBEK BEZİ


Molfix'in prematüre bebekler için çıkardığı ürün çok güzel. Diğer bezler çok büyük olduğu için kullanışsız oluyor.

STERİLAZATÖR


Devamlı süt sağdığınız ve bebeğiniz eve geldiğinde biberon ile beslemeye başladığınız için en büyük yardımcınız. WEEWELL'in ürününü kullandım Diğer ürünleri kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum . Ama ısıtıcı haznesi çok çabuk kararıyor ve temizleme sorunu ile karşılaşıyorsunuz, ancak hızlı bir şekilde steril etmesi avantaj.

BİBERON ISITICISI

Arzum'un biberon ısıtıcısını kullandım . Bu üründede diğerlerini bilemediğim için yorum yapmam çok zor. Ancak sütün ısısını ayarlayamıyorsunuz devamlı bileğinizde istenen sıcaklığa gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. her ne kadar ölçü kabı olsa ve kullanacağınız ölçüyü belirtse de her zaman başarılı olamıyorsunuz.

Ancak ılık bir su içinde de biberonu ısıtabilirsiniz. Annem hala bu yöntemi kullanıyor.

Hiç yorum yok:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Related Posts with Thumbnails